«گروه سفرهای ارزان دانشجویی» یکی از مجریان تورهای طبیعت گردی است که در سال ۸۹ به همت سعید رحیم پورخوئی، معروف به سعید خوئی، تشکیل شده است. برنامه های این گروه در ابتدای امر، برنامه هایی با رویکرد بازدید فرهنگی-تاریخی و در برخی اوقات با محوریت طبیعت گردی بود ولی با گذشت زمان، برنامه های طبیعت گردی، با استقبال بیشتری روبرو شد و در فعل حال عمده فعالیت گروه در حوزه اکوتوریسم هست.

این گروه در ابتدای امر تحت سرپرستی سعید خوئی به برنامه ریزی و اجرای برنامه ها می پرداخت ولی دو سال هست که از همکاری تورلیدرهای دیگه هم، بنا به فراخور برنامه و مسیر استفاده میشود.

سعید خویی، موسس این گروه، کارشناس ارشد معماری از دانشگاه شهید بهشتی است که دوره های مدیرفنی دفاتر گردشگری و راهنمای فرهنگی را سال ۹۲ سپری کرده و سال ۹۶ هم دوره راهنمای طبیعت گردی را گذرانده است. او از سال ۸۹ که این گروه تاسیس شد بصورت پاره وقت مشغول اجرای سفر است ولی دو سال است که دیگر در حوزه معماری، فعالیت نمیکند و به طور تمام وقت مشغول برنامه ریزی و اجرای تورهای ایرانگردی و طبیعت گردی است.

سعید خویی بواسطه رشته تحصیلی‌اش، معماری، به نقاط زیادی از ایران سفر کرده است و همین سفرهای دوران دانشجویی که خود او هم دخیل در برنامه ریزی و اجرای بوده است، بن مایه سفرهایی شد که بعدها بصورت دوستانه برای سایرین برگزار میکند.

در ابتدا، شرکت در سفرها فقط برای دانشجویان بود ولی در حال حاضر، همه میتوانند در برنامه های این گروه شرکت بکنند مگر در مواردی که سفر خاصی، محدودیت سنی یا قدرت جسمانی داشته باشد.

باتوجه به اینکه این گروه، دفتر مرکزی ندارد، انجام کلیه امور مربوط به سفر بصورت مجازی است، از اطلاع رسانی تا ثبت نام و واریز وجه و دریافت مشخصات و ... ، همین مساله باعث شده است تا هزینه اجرای برنامه ها به نسبت سایر مراکزی که مجری برگزار سفر هستند ، داری قیمت مناسبتری باشد.

شرایط ثبت نام بسیار آسان بوده و کافیست پیام تلگرامی به ادمین گروههای مجازی ارسال شود. شرایط کنسل کردن برنامه ها از طرف شرکت کنندگان، مستلزم پرداخت جریمه لغو سفر مطابق با عرف دفاتر گردشگری است.

در سفرهای ارزان دانشجویی سعی میشود خدمات تامین وعده های غذایی هم بر عهده گروه باشد تا همسفران، با فراغ بال بیشتری به استراحت، گردش، تفریح و یادگیری از طبیعت بپردازند. رستوران و تهیه غذای گروهی در کمپ، دو مدل رفتاری ما در تامین غذای همسفران می باشد.

وسیله نقلیه سفرها هم معمولا اتوبوسهای چهل و چهارنفره است و کمتر پیش می اید تا سفری با وسیله نقلیه کوچکتر برگزار شود چرا که راحتی، فضای نشیمن و فضای بار در وسیله نقلیه بزرگتر، بیشتر می باشد.