با همراهی با جلودار در نگارش مطالب امتیاز کسب می کنید و در آینده نزدیک می توانید از آن برای تهیه بن تخفیف خرید لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی استفاده کنید.

 

برای نگارش در سایت جلودار، ابتدا باید با حساب کاربری خودتون وارد سایت بشین. (اگر عضو سایت نیستین، اول ثبت نام کنید)

 پس از اینکه با حساب کاربری خودتون وارد سایت شدید، از قسمت گوشه سمت چپ بالای سایت، به «نمایش پروفایل» بروید. اینجا پروفایل شماست. تو پروفایلتون میتونید همه جاذبه هایی که تا حالا بازدید کردید رو ببینید، لیست دوستان تون رو مشاهده کنید و به صفحه هاشون سری بزنید. 

همکاری شما با جلودار میتونه به سه روش انجام بشه:

1.اضافه کردن عکس به پدیده‌های فعلی

2.نوشتن گزارش برنامه هاتون

3.اضافه کردن پدیده جدید

 

 

اضافه کردن عکس

اضافه کردن عکس بسیار ساده است، کافی است ابتدا به صفحه پدیده مورد نظرتون برید (مثلا در عکس زیر صفحه دریاچه ارومیه آمده است)، بعد از قسمت "تصاویر"، روی "افزودن تصویر" کلیک کنید و عکس خودتون رو اضافه کنید. 

 

دقت کنید که حتما عنوان و توضیحات مناسبی برای عکس داشته باشید تا کاربرد بیشتری برای دیگر همنوردان داشته باشه. پس از پایان افزودن تصاویر روی دکمه "بازگشت" کلیک کنید. شما همچنین میتونید لیست عکس‌هایی که اضافه کردید رو از قسمت "عکس‌ها" پروفایلتون مشاهده کنید و به راحتی عکس‌هاتون رو "ویرایش" کنید.

 

 

 

اضافه کردن گزارش

نوشتن گزارش برنامه در جلودار بسیار ساده است، کافیه ابتدا به صفحه پدیده مورد نظرتون برید، بعد در قسمت "گزارش‌ها"، روی دکمه "ایجاد برنامه" کلیک کنید تا بتونید برنامه تون رو ثبت کنید. برای اینکار بعد از اینکه عنوان برنامه رو وارد کردید و یه توضیح کوتاهی راجع به اون دادید. تاریخ شروع و پایان رو وارد کنید و حتما برای برنامه‌تون یه عکس کاور انتخاب کنید.

 

تو صفحه بعدی میتونید علاوه بر اینکه گزارش برنامه تون رو مینویسد، عکس و فایل گوگل ارث مسیرتون هم به گزارش اضافه کنید. 

پس از اتمام این مرحله میتونید دیگر همنوردانتون که در اون برنامه با شما همراه بودن رو به برنامه اضافه کنید. شما همچنین میتونید لیست گزارش‌هایی که اضافه کردید رو از قسمت "گزارش‌های" پروفایلتون مشاهده کنید و به راحتی اونها رو "ویرایش" کنید.

 

اضافه کردن پدیده

قبل از اینکه جاذبه جدیدی رو به سایت اضافه کنید، مطمئن بشید که در حال حاضر موجود نباشه. برای این کار میتونید در بین جاذبه ها، آن را جستجو کنید. اگر دوست دارید جاذبه‌های محل زندگی‌تان را به دیگران معرفی به وسیله راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید و درخواست نویسنده شدن دهید.

ایمیل جلودار

تلگرام جلودار

ما به سرعت شما را نویسنده سایت میکنیم و بعد میتونید توی قسمت سوم پروفایلتون، جاذبه جدیدی به جلودار اضافه کنید. فقط کافیه روی کلید «افزودن جاذبه جدید» کلیک کنید.

 

 

تو صفحه جدیدی که ایجاد میشه به راحتی میتونید اطلاعات رو وارد کنید. دقت کنید که هنگام وارد کردن اطالعات این صفحه باید موارد زیر رو رعایت کنید:

  • تو قسمت نام پدیده نیازی نیست نوع پدیده رو بنویسید. (مثلا برای وارد کردن اطلاعات آبشار سنگان فقط کلمه سنگان را وارد کنید و نیاز به نوشتن آبشار نیست)
  • نام پدیده با حرف لاتین رو صحیح بنویسید و در صورتی که بین کلمات فاصله وجود داشت از «_» استفاده کنید. (مثلا takht soleiman ناصحیح و takht_soleiman صحیح است)
  • در سعی کنید برای متن اصلی حداقل 400 کلمه بنویسید و حتما به موارد زیر اشاره کنید: (از نمونه پدیده‌های موجود در سایت ایده بگیرید) توضیحاتی در مورد منطقه جغرافیایی، مسیر دسترسی، امکانات منطقه و امکانات شبمانی
  • عدد شاخص برای هر پدیده به این صورت است: ارتفاع کوه به متر، مساحت دریاچه به متر مربع، ارتفاع آبشار به متر
  • طول و عرض جغرافیایی را حتما با فرمت اعشاری، بدون فاصله و با اعداد انگلیسی وارد کنید. (مثلا 52.012464 , 36.264721)

پس از اتمام این مرحله کلید "ثبت" را فشار دهید. در صفحه بعدی میتوانید برای جاذبه اتان عکس آپلود کنید. دقت کنید که برای هر عکس باید یک عنوان و یک توضیح متناسب ارائه کنید. پس از اتمام بارگذاری عکس‌ها کلید "پایان" رو بفشارید. بدین ترتیب جاذبه شما بارگذاری شده است و در صورت نیاز میتوانید با مراجعه به بخش "نگارشهای" پروفایل خودتان آن را ویرایش کنید.